PostHeaderIcon Halloween

„Straszymy”
Halloween… U nas jednak jest zabawnie i strasznie jednocześnie . Ostatniego dnia października w szkole królowały upiory. Mnóstwo młodzieży przebierało się w barwne, wyszukane i upiorne stroje. Nie zabrakło również i naszych nauczycieli, którzy postanowili do nas dołączyć. Szkoła stała się wybiegiem dla mar, upiorów, strzyg... Aparat nie był wyłączany gdyż gwiazdy szkolnego horroru cały czas były obecne. Lekcje przerażały, a na przerwach trzeba chować się po kątach. Byle do lekcji… Jeden dzień w roku kiedy każdy jest swym własnym strasznym odbiciem…

 

PostHeaderIcon 11 Listopada

Święto Niepodległości w naszym kraju obchodzimy bardzo szczególnie, tak samo jest również w naszej szkole. Tego dnia z szacunku ubieramy się w biało- czarne stroje.

Okna gimnazjum udekorowane zostały  biało- czerwonymi kotylionami.

 Na pamiątkę tak ważnego święta nauczyciele j. polskiego i historii przygotowali ciekawą inscenizację. Na początku uroczystości cała szkoła odśpiewała hymn narodowy, następnie młodzi uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi podczas występu. Wszystkie klasy poruszone przedstawionym ani drgnęły z miejsc .  Zaskakujące również były wypowiedzi koleżanek i kolegów  oraz oprawa muzyczna. Po zakończonym apelu pani wicedyrektor powiedziała kilka słów o tymże święcie oraz  podziękowała za całą pracę włożoną w przygotowania. Na koniec wszyscy nagrodzili gromkimi brawami rówieśników.

 

PostHeaderIcon „Żywa lekcja biologii i nie tylko

19 października uczniowie naszej szkoły ruszyli na wycieczkę do Gdyni. Zaspana młodzież wraz z opiekunami jednak pełna energii czekała końca pierwszej trasy. Gdy nareszcie można było rozprostować nogi, zwiedziliśmy Oceanarium Gdyńskie. Tam uczestniczyliśmy m.in. w lekcji biologii dotyczącej ryb morskich oraz części praktycznej gdzie mogliśmy zobaczyć rybę „od środka” W dalszej części odwiedziliśmy teatr, gdzie po prawie dwugodzinnym spektaklu muzycznym pt; „Gdyby anioły chodziły do szkoły”, rozpoczęły się poszukiwania autobusu…
Do kolejnych atrakcji zaliczał się Szymbark. Stamtąd mogliśmy wrócić z własnym chlebem , oraz głową pełną wiadomości na lekcję historii. Tradycją każdej wycieczki na końcowym etapie jest oczywiście Mac Donald. Po którym szczęśliwie dotarliśmy pod szkołę.
Dzień spędzony w tak wspaniałym gronie, i tylu atrakcjach żaden uczeń nie zapomni. A na pewno nie opisze słowami…
 

PostHeaderIcon Zaufaj słowu...

„Zaufaj słowu”

 9 listopada w Miejskim Domu Kultury odbyły się warsztaty poetyckie. Młodzież, która kocha poezję, mogła przynieść własne utwory i otrzymać porady czy uwagi Wojciecha Wencla, i Artura Nowaczewskiego. Kilka osób z naszego gimnazjum miało okazję być tam i zaprezentować swoje umiejętności. Wszyscy z ciekawością słuchali mądrych i cennych porad pisarzy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Gra która wciąga

Komputer, książki i spotkania. W wakacje, które niedawno się skończyły postanowiłam przeczytać powieść pt. „Kod Lyoko”.
Autorem ksiązki jest włoski pisarz - Jeremy Belpois (P.D. Baccalario) urodzony 6 marca 1974r. Jego pracę wynagrodzono dużą ilością nagród. Swoje pomysły w książkach czerpie z podróżowania po świecie.
     Pierwszy rozdział tej powieści może zniechęcić, wydaje się niepotrzebny, nie wiadomo do końca, o co autorowi chodzi, lecz gdy nie poddamy się i dotrzemy do  dalszych rozdziałów wszystko staje się jasne. Książka po prostu wciąga czytelnika i od razu chce się dalej czytać, tak więc moja rada brzmi: po pierwszym rozdziale lepiej się nie zniechęcać.

Zmieniony (Środa, 07 Listopad 2012 20:14)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Nil desperandum

        Ósma rano 12 października 2011r. Dzień taki sam jak każdy inny. Szpital, badania, śniadanie, a potem lekarstwa. Magda już się do tego przyzwyczaiła, dziś jest rocznica…12 października 2008r. jej rodzice poinformowali ją, że dowiedzieli się, że ich córka ma nowotwór. Nie wie ile tak jeszcze będzie żyła, ale jest coraz gorzej. Nie ma nawet odrobiny nadziei…jest tylko świadomość tego, że zostało jej parę miesięcy życia.
        Właśnie dzisiaj chce uciec ze szpitala, nie chce zakończyć życia w tym miejscu. O 14:00 pielęgniarka już nie zastaje 16-letniej dziewczyny. Jest tylko pościelone łóżko szpitalne. Rodzice także nie wiedzą gdzie ona teraz jest, tylko Magda i jej najlepsza przyjaciółka, która zawsze ją wspierała i nadal to robi.
- Gośka otwieraj! – wykrzyknęła Magda.
- Magda!? Co ty tutaj robisz! Nie może cię tu być! Zwariowałaś już do reszty!? – odparła zdziwiona obecnością przyjaciółki.
- Wpuścisz mnie? – spytała zdezorientowana.
- Wchodź.

Zmieniony (Niedziela, 18 Listopad 2012 02:00)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Nowy rok szkolny czas zacząć…

      Już o godzinie 9:00 zabrzmiał nasz szkolny dzwonek.
 Dla jednych to kolejne całodniowa męczarnia w szkole,
 a dla drugich poznawanie nowych poznawanie nowych ludzi
i dobra zabawa. Pierwszoklasiści niepewnie przyglądając się starszym klasom ,
 oswajali się z „progami” swojej nowej szkoły i kadrą nauczycieli.
 Pan dyrektor w swoim przemówieniu dodał im otuchy  i zapewnił,
że dokonali dobrego wyboru przychodząc właśnie do naszej szkoły.
  Po kilku chwilach młodzież rozeszła się do klas,
 by po raz kolejny spotkać się z wychowawcami.
Sądząc po uśmiechach na twarzy wszystkich uczniów ,
uważam że będzie to najlepszy rok w szkole jaki kiedykolwiek przeżyli.
 Z nami nie zabraknie  wrażeń.

Zmieniony (Środa, 24 Październik 2012 14:02)

 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2456 dni.