PostHeaderIcon Siedem lat minęło...

2 kwietnia 2012 roku obchodzimy 7 rocznicę śmierci wielkiego człowieka, przyjaciela dzieci i młodzieży papieża Jana Pawła II. Przybliżę wam historię papieża Polaka.
Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Syn Karola Wojtyły i Emilii Z Kaczorowskich. 16 października 1978 roku został wybrany na papieża.

Zmieniony (Sobota, 21 Kwiecień 2012 23:33)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Sprawdź co oznaczają imiona nauczycieli, którzy cię uczą…

Katarzyna:
Imię to wywodzi się od przymiotnika katharos słowa oznaczającego "czysty", "bez skazy".
Charakter : Kobiety te są nerwowymi choleryczkami, bardzo pobudliwe. Są wyniosłe, i dumne, inteligentne, wiedzą o tym i dają to odczuć innym. Ogólnie rzecz biorąc mają raczej nudny charakter, ale są pełne życia.

Zmieniony (Sobota, 21 Kwiecień 2012 23:22)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Czym jest dla ciebie taniec? Wymysłem, czy może pasją?

Dla  Casey Quinn, bohaterki książki, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić jest on całym życiem. Autorka ,,Tańczącej”(bo taki tytuł ma ta książka) Sarah Rubin pokazuje, że marzenia mają wiele twarzy. Czytając tę książkę, z każdą stroną moja wyobraźnia była ,,pełniejsza”. Lektura była tak wciągająca, że trudno mi było zapanować nad emocjami.

Zmieniony (Wtorek, 27 Marzec 2012 23:36)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Nasze pokolenie

"W co by się tu dzisiaj ubrać?"- to jakże trudne pytanie zadaje sobie każdego ranka, co druga polska nastolatka, stając przed ogromną szafą, po brzegi wypełnioną różnego rodzaju ubraniami. Pytanie takie wydaje się być banalne dla każdego normalnego i rozsądnego człowieka, wręcz zbędne, ponieważ odpowiedz jest prosta - w to, w czym czujesz się komfortowo i co jest odpowiednie na dana pogodę. Niestety, owa nastolatka już dawno pożegnała się ze swoim rozsądkiem, niczym Head and Shoulders z łupieżem, ponieważ dziewczęta zawsze chcą wyglądać jak najlepiej!

Zmieniony (Wtorek, 27 Marzec 2012 23:31)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Pozory mylą

Idąc do miasta z przyjaciółką, postanowiłyśmy pojechać do ulubionego sklepu autobusem.
Wchodzimy. Jak zawsze, w autobusie dużo ludzi -  starsze i młodsze osoby. Usiadłyśmy. Po chwili jedna starsza pani niespokojnie rozgląda się, bo nie ma gdzie usiąść.

Zmieniony (Wtorek, 27 Marzec 2012 23:29)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień Kobiet

Czy wyobrażasz sobie świat bez istnienia kobiet? Ja nie. To przecież one dają życie. Powinniśmy je szanować, to pewne, ale czy zawsze tak jest?  Może właśnie dlatego zostało wymyślone święto na ich cześć , a nazwane zostało „Dniem Kobiet” .
Początki Dnia Kobiet sięgają jeszcze starożytnego Rzymu. Dzień Kobiet był wówczas oddaniem czci bogini Junony, która była opiekunką życia kobiet.

Zmieniony (Wtorek, 06 Marzec 2012 15:00)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Walentynki w naszej szkole!

14 lutego jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Walentynki . Większość osób przyszło ubranych na czerwono lub różowo . Niektórzy dostali balony w kształcie serc . W naszej szkole tego dnia panowała miła atmosfera . Właśnie z okazji walentynek, 16 lutego odbyła się również dyskoteka . Można było przyjść samemu, lub w parze ;-) . Będziemy miło wspominać ten dzień i czekamy do następnego roku!

Zmieniony (Wtorek, 27 Marzec 2012 21:53)

 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2456 dni.