PostHeaderIcon Dzień mężczyzny

Jest dzień chłopaka, dzień kobiet……W takim razie musi być i DZIEŃ MĘŻCZYZNY.
Przyjęto, że w Polsce święto wszystkich panów przypada 10 marca. Lecz nie jest to wymyślona data, gdyż tego dnia w Polskim Kościele Katolickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ankieta z okazji walentynek

W naszej szkole została przeprowadzona ankieta na temat zbliżających się walentynek . Na pytania odpowiadali losowo wybrani uczniowie z różnych klas.
Na pytanie 1 „Czy uważasz, że walentynki to ważne święto” większość uczniów odpowiedziało nie.

Zmieniony (Piątek, 20 Kwiecień 2012 23:16)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Cztery kółka

Moja pasja to rzadko spotykana dziedzina u dziewczyn… Jest nią jazda na deskorolce. To właśnie mój spędzany latem czas wolny.
Za pierwszym razem gdy stanęłam na deskę przewracałam się, to nie takie proste jak może się z pozoru wydawać. Lepiej uczyć się wszystkiego po kolei, a nie ruszyć od razu na rampy.
Teraz już opanowałam kilka tricków i wiem co robić. Na pewno gdybym musiała się rozstać ze „Skateboarding-iem” to nie wiem czy odnalazłabym coś, co daje mi tyle radości, bo dla mnie to coś więcej niż tylko pasja… Jak dla wielu ludzi dzieła Leonarda da Vinci są sztuką , tak dla mnie jazda na desce = sztuka.

Zmieniony (Wtorek, 06 Marzec 2012 14:50)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Walentynki tuż, tuż …

Co to są Walentynki? Skąd pochodzi to słowo? Kto jest ich patronem?
 
Walentynki to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa ta pochodzi od imienia św.Walentego, czyli patrona Walentynek. Święto Zakochanych to szczególny czas dla młodzieży ale i nie tylko . W Walentynki wszyscy zakochani obdarowują się prezentami, kwiatami, listami miłosnymi i czułymi słowami. To dzień, w którym wszyscy kochający pokazują się światu i razem z nim się cieszą. W tym szczególnym święcie nie może zabraknąć czerwonych serc i puchatych misiów, czyli symboli Walentynek. To właśnie tego dnia chłopcy okazują sympatię dziewczętom, a one same mogą poczuć się wyjątkowe.

Niech 14 lutego (ale i nie tylko ten dzień) będzie szczególnym dniem, w którym miłość zagości w sercach wielu osób.
Bartosz

Zmieniony (Piątek, 17 Luty 2012 09:39)

 

PostHeaderIcon „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”

Słów kilka o Wisławie Szymborskiej.
„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…” A szkoda. Niemało z nas życzyłoby sobie aby taka osoba pojawiła się jeszcze raz. Mowa tu oczywiście o Wisławie Szymborskiej, którą pożegnaliśmy 1.02.2012r.
Była wybitną polską poetką, jedną z niewielu. Jej wiersze nie dość, że są ponadczasowe, to jeszcze przeznaczone dla ludzi w każdym wieku.
Debiutowała w latach 50. Począwszy od zbioru Wołanie do Yeti w jej poezji zaczęła dominować postawa sceptycznej refleksji nad rzeczywistością.

Zmieniony (Piątek, 17 Luty 2012 10:05)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ciężki powrót do szkoły…

Po dwóch tygodniach odpoczynku uczniowie znowu musieli wrócić do szkoły . To co dobre szybko się kończy… Dlatego warto trochę powspominać.
Już pierwszego wolnego dnia spadł śnieg, więc na pewno większość z Was wyszła z domów by pobawić się na śniegu, ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami lub też na sanki Niektórzy też nie tracili czasu, wzięli łyżwy i poszli na lodowisko, część pojechała na narty. Można było korzystać z rozrywek, które oferowała szkoła bądź też MDK .
 Po dwóch tygodniach, niestety trzeba było wrócić. Na pewno nikomu nie było łatwo wstać rano i pójść do szkoły . Przywitaliśmy nowy semestr, pożegnaliśmy ferie . Czekamy do następnego roku !
Trzymajcie się, przecież już niedługo wakacje :)

Zmieniony (Piątek, 17 Luty 2012 10:13)

 

PostHeaderIcon Święta tuż, tuż...

W naszym gimnazjum świąteczny klimat panuje już od mikołajek. Od pewnego czasu możemy oglądać szopką, która wystawiona jest przy szatniach. Na przerwach puszczana jest świąteczna muzyka, która jeszcze bardziej wprowadza nas w ten niezwykły nastrój .  Co to za święta beż jasełek? Oczywiście w naszej szkole też się odbędą. Uczniowie klas trzecich już od jakiegoś czasu przygotowują się do tego przedstawienia.
Wszyscy z  niecierpliwieniem czekają na czas spędzony przy wigilijnym stole z bliskim oraz prezenty. Zaczynają się już ostatnie dni spędzone w szkole w tym roku.

Miejmy nadzieję, że ten nadchodzący rok przyniesie nam nowe sukcesy w nauce i nie tylko.
Miłych , pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim zespół redakcyjny.

 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2456 dni.