PostHeaderIcon Mikołaj nadchodzi!

W naszej szkole 6 grudnia okazał się dniem pełnym wrażeń, a to dlaczego?...  Ponieważ odbyły się szkolne Mikołajki . Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekaliśmy na przybycie Mikołaja, który miał wręczyć grzecznym dzieciom prezenty . To chyba jasne :)
W czasie słodkich chwil oczekiwania uczniowie doskonale się bawili.
Podobnie jak w Halloween, wszyscy byli przebrani . Tym razem jednak na szklonym korytarzu pojawiły się Mikołaje, renifery, śnieżynki itp. 

Zmieniony (Wtorek, 27 Marzec 2012 21:55)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień Niepodległości

     Dzień 11 listopada 1918 r. był dla wszystkich Polaków przepełniony radością, odrodziło się państwo polskie.
Tak wspominają ten dzień zwykli ludzie "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (. . .) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu największej radości. Cztery pokolenia czekały, piąte się doczekało.

Zmieniony (Piątek, 02 Grudzień 2011 00:03)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Aktualizacja strony

Uczniowie naszego gimnazjum podążając za słowami Philla Bosmana „Słowo jest czymś więcej niż tym, co mówisz i tym, co piszesz. Słowo jest tym, czym jesteś”, w taki właśnie sposób wyrażają siebie.

 Strona jest w trakcie uzupełniania i aktualizacji.

Zmieniony (Niedziela, 06 Listopad 2011 19:02)

 

PostHeaderIcon Gimnazjum nr 2 pamięta o patronie

Święto Zmarłych obchodzone jest na całym świecie, są to wyjątkowe dni, dlatego też młodzież ucząca się w „dwójce” postanowiła wspomnieć swojego patrona, odwiedzając jego grób na cmentarzu powązkowskim.
Józef Longin Ostaszewski urodził się. 15 marca 1875 w Staninie, natomiast zmarł 25 czerwca 1942. Był lekarzem medycyny (absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego), działaczem społecznym, regionalistą, malarzem.

Zmieniony (Wtorek, 08 Listopad 2011 23:40)

Więcej…

 

PostHeaderIcon ZWYCIĘŻCZYNI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

Poezja ma wielką siłę i moc. Od zawsze pełni niezwykłą rolę w świadomości człowieka. Poeci poprzez tworzenie swoich utworów wyrażali uczucia, głębokie myśli i przekonania.
Taką możliwość mieli również  uczniowie biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ala Makota na punkcie poezji”. Spośród wielu utworów młodych artystów, zwycięskim okazał się wiersz  „ Chłopak bez snów”, autorstwa Magdaleny Lisiewskiej.

Zmieniony (Wtorek, 08 Listopad 2011 23:39)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień Edukacji Narodowej 2011

Szkoła na wesoło z odrobiną nostalgii w tle…
14 października uczniowie mławskiej „dwójki” uczcili Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji uczniowie w galowych strojach powędrowali do szkoły aby najpierw spędzić trochę czasu z wychowawcami, a następnie przenieśli się na halę sportową gdzie odbyła się akademia.

Zmieniony (Wtorek, 08 Listopad 2011 23:41)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kolejna stypendystka z Gimnazjum nr 2

Magdalena LisiewskaDnia 16 października  2011 r. w Sali Papieskiej odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych stypendiów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponagimnazjalnych przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II na rok szkolny 2011/2012.

Zmieniony (Wtorek, 08 Listopad 2011 23:40)

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2456 dni.