PostHeaderIcon Drzwi do dziennikarstwa

27 września, członkowie kółka dziennikarskiego (klasa 3e) mieli okazję poznać tajemnice pracy dziennikarskiej. Spotkanie odbyło się w Kurierze Mławskim o godzinie 15. Wszyscy mogliśmy dowiedzieć się ważnych , ciekawych i cennych informacji. Dziennikarki opowiadały nam jak przykuć uwagę czytelnika do artykułu i jak w ogóle zacząć dobry artykuł. Poznaliśmy również poprawną budowę artykułu, która na pewno nam się przyda przy pisaniu. Mamy do napisania artykuł o naszej przyszłości. Najciekawszy artykuł zostanie opublikowany w Kurierze Mławskim. Czekajcie na werdykt. Zobaczymy kto zostanie tym szczęśliwcem.
Zobacz wszystkie zdjęcia...

Więcej…

 

PostHeaderIcon Rozpoczęcie roku szkolnego

Witaj szkoło !

Czas przesiadywania do późna, wiecznego spania, dobiegł końca.
Ale ile można nic nie robić? Dla jednych wakacje to był czas spędzony aktywnie, dla innych po prostu zabawa. A teraz spotkamy się ponownie.
Wypoczęci, po dwóch miesiącach wracamy by zmierzyć się z książkami . Dołączyło do nas mnóstwo osób. Z radością przyjęliśmy nowych kolegów i koleżanki.

Zmieniony (Sobota, 25 Styczeń 2014 01:18)

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Powstać na nowo"

 
W zeszłym tygodniu miałam okazję obejrzeć film pt. „SkyFall”.  Pierwsza scena tego filmu mnie zadziwiła, nie sądziłam, że aż tak ten film będzie wciągający od pierwszego ujęcia. Powiem szczerze, że poprzednie części z tym aktorem (Danielem Craig) mnie aż tak bardzo nie zaciekawiły jak SkyFall.

    Reżyserem filmu jest Sam Mendes który urodził się 1 sierpnia 1965 roku w Wielkiej Brytanii. Sam w 1999r. został laureatem Oscara za reżyserię filmu „ American Beauty” i nakręcił wiele innych filmów.

Zmieniony (Sobota, 19 Październik 2013 08:08)

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Łańcuszek" odc.11

    
Kuba wziął do ręki grę na xbox’a 360 i rzucił  w stronę drzwi. Nagle zaczął piszczeć alarm. Sprzedawca szybko wyszedł z zaplecza i pobiegł w stronę rzuconej gry. Wziął ją do ręki.
- Proszę pana  tych pięcioro chłopców chciało ukraść gry komputerowe, proszę coś z tym zrobić – powiedział Kuba
- Dzwonię po policję! Nie wyjdziecie (sprzedawca zamyka drzwi) – odparł zdenerwowany mężczyzna
    Edward i jego paczka byli zdziwieni  i zakłopotani próbowali  jakimś wyjściem opuścić sklep ale żadnego ratunku nie potrafili wymyślić. Po kilku minutach złapani na gorącym uczynku chłopcy, zostali zawiezieni na komisariat. Ich rodzice z wielką złością już tam na nich czekali.
   W domu Kuby…

Zmieniony (Sobota, 19 Październik 2013 08:03)

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Łańcuszek" odc.10

 
Po kilku minutach Kuba stanął przy Edwardzie. Zdenerwowany nastolatek gwałtownie wyciąga łańcuszek z kieszeni Edwarda. Chłopiec łapie go za ręce i mówi – nie dotykaj… a Kuba odpowiada nie strachliwie, lecz pewny siebie – to moje, więc wezmę, dowidzenia. Edward nic nie odpowiedział stał jak słup soli, chyba jeszcze nikt tak do niego nie powiedział.

    Kuba był szczęśliwy, że odnalazł swój prezent od Blanki. Gdy wrócił do domu wszedł do pokoju, usiadł na fotel i wziął telefon do ręki. Wykręcił numer 511… i czekał aż Blanka odbierze. Oczekiwania na usłyszenie głosu dziewczyny trwały 30min potem już zrezygnował. Pojechał do jej domu. Zastał tylko jej mamę i dowiedział się, że pojechała z koleżankami do kina. Myśląc, że po prostu nie słyszy dzwonka komórki, wrócił do domu na fotel. Rozmyślał co tu by porobić… nie ma Blanki, nie ma co robić. Z przyzwyczajenia zadzwonił do kolegów, żeby pograć w kosza.

Zmieniony (Sobota, 19 Październik 2013 08:07)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Łańcuszek, odc. 9


                      
Edward za wszelką cenę chciał pozbyć się Kuby. Nie wiedział co zrobić. Gniew mówił mu- zrób coś z tym, a rozsądek- nie rób tego bo potem będą problemy.  Następnego dnia Edward zobaczył naszyjnik na szyi  chłopaka. Próbował go jakoś zabrać ale nie udało mu się, rozsądek wygrał pierwszą rundę.  Gniew rósł coraz szybciej – w pewniej chwili wziął kamień do ręki i nim uderzył Kubę w głowę. Edward szybko zabrał łańcuszek i uciekł z miejsca zdarzenia do pokoju pana woźnego.  Przesiedział tam cała przerwę. Potem uciekł ze szkoły, mówiąc sobie że mu się upiecze i nic takiego złego nie zrobił - oczywiście było to kłamstwo ale musiał jakoś przezwyciężyć lęk przed tym ,co zrobił. 

Zmieniony (Sobota, 19 Październik 2013 08:03)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień sportu


   W naszej szkole jak co roku obchodzimy dzień dziecka włączając w to prezentacje sportowe naszych uczniów.

   Pierwszy gwizdek. Młodzi sportowcy ustawili się na prezentacyjnej linii. Rozpoczęła się gra w piłkę nożną. Chciałabym zaznaczyć, że jesteśmy faworytami tej gry w powiecie Mławskim. Trybuny tętniły życiem, okrzyki dopingujących wspierała muzyka z głośników. Rywalizacją była zacięta. Pierwsza klasa zaskoczyła wszystkich pokonując naszych drugoklasistów, natomiast klasa trzecia utrzymała się na pierwszym miejscu.

Zmieniony (Sobota, 19 Październik 2013 08:04)

Więcej…

 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2456 dni.